Podobno mężczyźni nie potrafią kupować prezentów. Czy to prawda? Wystarczy chwila zastanowienia, żeby dobrać wyjątkowy prezent dla ukochanej na rocznicę chodzenia, walentynki czy po prostu podarunek bez okazji.

Prezent, który oczaruje ukochaną

Po pierwsze – odrzuć banał. Bukiet stu czerwonych róż w najlepszym wypadku oczaruje na chwilę i zostanie szybko zapomniany, w nieco gorszym – trafi do sałatki z bobu i płatków kwiatów według przepisu jakieś fitnessowej celebrytki z Instagrama. W najgorszym – zostaniesz uznany za nudziarza, który nie umie się wysilić.

Jaki więc będzie niebanalny prezent dla dziewczyny? Taki, który z jednej strony ją zaskoczy, a z drugiej – pokaże, jak dobrze ją znasz i jak ważna jest dla Ciebie ta relacja. Jeśli jednak dotąd nie słyszałeś, co do Ciebie mówi, bo za każdym razem serce biło Ci jak młotem na jej widok, będziesz się musiał postarać. Wierzymy jednak, że trochę się już poznaliście – inaczej nie byłoby rocznicy 😉

Zacznij od czystej kartki i wynotuj sobie najważniejsze rzeczy, które mogą być inspiracją do wyboru prezentu. A więc po kolei – podarunek może się wiązać np. z:

  • ważnymi dla Was miejscami – gdzie się spotkaliście? gdzie byliście na pierwszej randce? gdzie pojechaliście na pierwsze wakacje?
  • rzeczami, o których wiesz tylko Ty – o czym marzy? czego się boi? jaka była jej przytulanka w dzieciństwie?
  • jej pasjami i zainteresowaniami – jak spędza wolny czas? czy uprawia sport lub zajmuje się jakąś dziedziną sztuki? jakich ma idoli?

Pytania można mnożyć, a każda odpowiedź przybliża Cię do znalezienia tej właściwego prezentu. Możesz zapisać je w formie mapy myśli i poszukać wspólnych punktów – może uda Ci się ją zaskoczyć w naprawdę kreatywny sposób.

Prezent – dla niej czy dla dwojga?

Wiemy, że niektórzy mężczyźni zastanawiają się, czy wybrać prezent tylko dla niej, czy może poszukać czegoś, co pozwoli Wam spędzić czas razem. Zachęcamy do rozważenia tej drugiej opcji – specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy nawet całą kategorię Prezenty dla par. Jest jednak kilka pułapek!

Po pierwsze: wybierz prezent, o którym marzy ona, a nie Ty. Jasne, możesz sprezentować ukochanej karnet na wspinaczkę dla par. Jeśli jednak Ty skaczesz po ściance wspinaczkowej jak kozica, a ona ma lęk wysokości po wejściu na drabinę, może zakończyć się to katastrofą.

Lepiej działa to w drugą stronę – wybierz prezent, który pokaże, że Ci zależy i chcesz uczestniczyć w jej pasjach. Studiuje na Akademii Obrony Narodowej i godzinami czyta o karabinkach półautomatycznych (mało prawdopodobne, ale łamiemy stereotypy), a Ty jesteś artystyczną duszą, która w tym czasie przebywa w galerii sztuki? Zaproponuj jej randkę na strzelnicy. Może też polubisz głośniejsze miejsca.

Czymś, co może połączyć, jest też wspólna wizyta w SPA. Relaks we dwoje odpręży Was i może być idealnym wprowadzeniem do dalszej części wieczoru – romantycznej kolacji, seansu filmowego (pamiętaj o wcześniejszych poradach, wybierając tytuł), a potem uroczystych oświadczyn… Ok, może się rozpędziliśmy, ale życzymy Wam jak najlepiej 😉