Co kupić babci na 80. urodziny? Jak sprawić, żeby 50 rocznica ślubu dziadków była wyjątkowa? To nieprawda, że prezenty dla seniorów muszą być bezpieczne i nudne. Chociażby z serialu “Grace and Frankie” wiemy, że dobra zabawa jest możliwa w każdym wieku.

Prezenty dla młodych duchem

Żyjemy coraz dłużej i często wcale nie chcemy zwalniać z wiekiem. Może wydaje Ci się, że po 60. roku życia ambicje życie ograniczają się do robienia na drutach, słuchania muzyki z gramofonu i robienia gołąbków, ale to nie musi być prawda. Kto wie, może twoi dziadkowi tylko udają przy Tobi, a tak naprawdę prowadzą bardzo aktywne życie?

Liczy się beat, nie wiek!

Jesień życia, to czas, kiedy wiele osób nareszcie ma chwilę na odkrywanie siebie i nowych pasji. Pomyśl chwilę – czy nie przyłapałeś ostatnio swojej babci na przełączaniu w popłochu z MTV na jedynkę? Może masz w rodzinie talent na miarę DJ Viki – najstarszej polskiej DJ-ki, która pokazuje, że dobry beat nie zna wieku? Zapytaj mimochodem, czy przypadkiem nie myślała nad profesjonalnym kursem produkcji muzyki

E-rozrywka dla każdego

To niejedyny przykład, gdy osoba starsza metrykalnie może zawstydzić dzieciaki. Słyszałeś o Hamako Mori? Może jej pseudonim obił Ci się o uszy – Gamer Grandma ma 90 lat, a nadal streamuje na YouTubie. Jej ulubiony tytuł to Grand Theft Auto V, a jej filmy subskrybuje prawie pół miliona osób – i to mimo tego, że mówi po japońsku. Kto wie, może krótka przygoda w świecie VR obudzi gamingowego ducha również w Twoich dziadkach?

Piękno ducha, komfort ciała

Jeszcze jedna inspiracja z życia wzięta. Carmen Dell’Orefice – modelka, która w wieku 90 lat nadal podbija pokazy mody, a prezencji mogą jej pozazdrościć nastolatki. Co? To wyjątek i w ogóle nie wypada wspominać, że seniorzy i seniorki mają ciało? To nieprawda! Możesz się naprawdę zdziwić, ale wiele osób w dojrzałym wieku nie pogardziłoby karnetem na zajęcia sportowe albo sesją masażu. Może czasami trochę by się krygowały, ale prezent dla ciała może się sprawdzić także w wypadku seniorów!