18. urodziny obchodzi się tylko raz w życiu – prezent na tę okazję naprawdę warto dobrze przemyśleć. Co sprawdzi się lepiej: praktyczny podarek dla poważnego młodego dorosłego czy coś naprawdę śmiesznego, by uczcić koniec dzieciństwa?

Prezent na osiemnastkę – grunt to dobra zabawa

Nie oszukujmy się – 18. urodziny to przede wszystkim okazja do dobrej zabawy. Huczna impreza i pierwsze drinki na legalu – dla wielu to główny (i jedyny) punkt programu w ten wyjątkowy dzień.

Nic dziwnego, większość nastolatków niedługo czeka mnóstwo poważnych spraw – matura, studia, często również wyprowadzka od rodziców i usamodzielnienie się. Warto wykorzystać tę okazję, żeby się porządnie zabawić i pożegnać słodkie dzieciństwo. Niektórzy wybierają obciachowy prezent na osiemnastkę, żeby podkreślić przekroczenie progu dorosłości. A poza tym: kto nie chciałby dostać słodkiej pidżamki i worka pełnego słodyczy?

Dobrym prezentem dla osiemnastolatka może być też atrakcja, która pozwoli mu spędzić czas z przyjaciółmi np. w ramach before party. Escape room czy grupowa rozrywka w świecie wirtualnej rzeczywistości pozwolą podgrzać atmosferę i rozkręcą paczkę, zanim procenty uderzą do głowy.

Prezenty dla osiemnastolatka z klasą

A jeśli chodzi o procenty – zadbajmy o to, żeby zachować klasę. Pomysłowy prezent na osiemnastkę to na przykład kurs barmański. Na pewno pomoże wbić do głowy młodemu dorosłemu, że robienie drinków to również sztuka, a nie wszystko co ma procenty warto wprowadzać do swojego organizmu.

Dobrym pomysłem mogą być inne rozwojowe prezenty, np. kurs remiksowania lub produkcji muzyki albo szkolenie wspinaczkowe. Osiemnaste urodziny to często początek odkrywania zupełnie nowych, poważnych pasji. Można w tym nieco pomóc – nawet jeśli nowe hobby się nie przyjmie, to każde doświadczenie życiowe przyda się w przyszłości. Kto wie, może kiedyś nawet dostanie pracę dzięki small-talkowi o przygodach na ściance wspinaczkowej ze swoim nowym szefem?

Szczególny prezent na szczególną okazję

Warto się postarać. Osiemnastka to najpoważniejsza prezentowa okazja w życiu młodego człowieka mniej więcej od pierwszej komunii świętej. To moment, kiedy lepiej nie iść na łatwiznę – w końcu zapamięta się go na całe życie. Oby obdarowana osoba zapamiętała swoje osiemnaste urodziny jako magiczną chwilę!